Co powinniśmy wiedzieć o ortodoncji?

Gałąź stomatologii

Ortodoncja to gałąź stomatologii, która w latach ostatnich się stała niezwykle popularna. Wiele osób uważa, że jest to pewnego rodzaju moda na noszenie ortodontycznego aparatu, który za zadanie ma poprawić nasz wygląd, ale nie chodzi wyłącznie tutaj o estetyczne względy. Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz także profilaktyką, która zarówno pacjentom dorosłym oraz także dzieciom może sprawić duży kłopot. Wizyty u lekarza ortodonty są tak samo ważne jak u stomatologa. A kiedy jest czas najlepszy na pierwszą wizytę u ortodonta Kraków?

Objawy wad zgryzu

Istnieją tak naprawdę pewnego rodzaju objawy, które powinny jak najbardziej być sygnałem, że już najwyższy czas na umówienie się do ortodonta Kraków. Różnią się na pewno one w zależności od samego wieku pacjenta, ponieważ kompletnie inne problemy mają dzieci w czasie wzrostu, a kompletnie inne dorosłe osoby.

W przypadku dzieci naprawdę niepokojąca może być na przykład asymetria twarzy, cofnięta broda czy też nadmiernie wysunięta bródka do przodu. Do ortodonty także warto się wybrać w sytuacji, gdy zauważamy, że nasze dziecko oddycha przez cały czas ustami, ma nawyki czy też wadę wymowy, które dla jego zgryzu są niesamowicie szkodliwe. Chodzi tutaj głównie o ssanie palca czy też smoczka. O tym świadczyć może także obgryzanie paznokci. Objawem oczywistym wady zgryzu są także zęby stłoczone czy też pomiędzy nimi szpary. Nie obawiajmy się wizyty u ortodonty, to nic nie boli.

Sprawdź https://www.luxdentica.pl/ortodonta-krakow