Jakie rowery męskie wybrać?

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie “jaki rower jest najlepszy?”. Część osób gustuje w masywnych rowerach z agresywnymi oponami z większymi kołami, z kolei inni wolą lekkie, zwinne i aerodynamiczne szosówki. 

Jaki rower jest najlepszy?

Oczywiście najlepszym wyborem będzie rower męski wyprodukowany przez znanego producenta, a także będzie idealnie dostosowany nie tylko do stylu jazdy, ale również wymagań mężczyzny. Warto zadbać, by pojazd miał przynajmniej kilkuletnią gwarancję. Dużym plusem będzie także opcja serwisu.

Należy pamiętać, że osoba, która organizuje wycieczkę 100 – kilometrową co drugi tydzień, nie będzie potrzebowała takiego samego roweru co rowerzysta wyruszający systematycznie w bardzo ekstremalne trasy. Z kolei początkującym rowerzystom nie rekomenduje się zakupu jednośladu za 5 tysięcy złotych.

Czy warto kupić rower męski używany?

Nie poleca się kupować używanych rowerów męskich osobom, których celem jest intensywne użytkowanie jednośladu i jednocześnie nie są pewne czy sprzedawca przypadkiem nie chce ich oszukać. Oczywiście bardzo dużym minusem w zakupie używanego roweru jest brak jakiejkolwiek gwarancji. Można co prawda zaoszczędzić na jego zakupie, ale z drugiej strony wszystkie naprawy będzie trzeba przeprowadzać na własny koszt.

Bardzo często zdarzają się sytuacje, że osoby sprzedające rowery online podkoloryzowują opisy rowerów w celu przyciągnięcia potencjalnych klientów. Laik bowiem będzie miał problem z rozpoznaniem wadliwych hamulców czy opon. Nie jest również rekomendowane kupowanie używanych rowerów na aukcjach internetowych, bez wcześniejszego obejrzenia pojazdu.